Gisteren vond in Ellikom het OLS (Oud Limburgs Schuttersfeest) plaats. Sint Salvius nam met nummer 118 deel aan de diverse wedstrijden.

Rond 11 uur vertrok de Limbrichtse karavaan richting het Belgische Ellikom. Op het programma stonden diverse wedstrijdonderdelen, met als hoofdact traditioneel het Korpsschieten.

Weer of geen weer

De weersomstandigheden waren behoudens een enkele bui prima te noemen. Met een goede vertegenwoordiging werd omstreeks 15 uur 45 deel genomen aan de optocht. Voor de optocht hadden de Drumband, Exercitieploeg en de diverse solisten hun oefeningen in praktijk gebracht voor de diverse jury’s.

Koningspaar

Het Koningspaar van Schutterij Sint Salvius mochten zich voor de eerste mail in vol ornaat presenteren, helaas vielen ze buiten het ere metaal dat te verdienen was.

Korpsschieten

Om 17 uur 45 werd het korpsschieten begonnen op boom 19 rechts. Het schieten vond plaats in wisselende zon omstandigheden, met af en toe verraderlijke windvlagen. Of deze omstandigheden onze schutters parten hebben gespeeld zullen we niet weten, maar de eerste 2 punten van de 1e schutter en het 3e punt van de 4e schutter kwamen niet van hun plaats waardoor het OLS 2013 niet in Limbricht zal plaats vinden.

Van de 156 gestarte schutterijen aan het korpsschieten bleven na de eerste 2 rondes 51 schutterijen over. Na nogmaals 2 kavelrondes zijn op dit moment nog 22 schutterijen in de strijd. De onderstaande schutterijen (17 uit Nederland, 5 uit België) zullen a.s. zaterdag kavelen voor de winst van het OLS 2012:

Nederlandse Schutterijen:

  1. St. Joris – Wessem
  2. St. Ansfried – Thorn
  3. St. Matthias & St. Cornelius – Posterholt
  4. St. Paulus – Epen
  5. St. Jan – Baexem
  6. St. Joseph – Waubach
  7. St. Sebastianus – Herkenbosch
  8. St. Catharina – Stramproy
  9. St. Michaël – Ool
  10. St. Antonius – Stramproy
  11. St. Marghareta – Ittervoort
  12. St. Johannes & St. Clemens – Merkelbeek
  13. St. Sebastianus – Klimmen
  14. St. Oda – Boshoven
  15. St. Andreas – Melick
  16. St. Cornelius – Swartbroek
  17. Bussen Schutten – Neer

Belgische Schutterijen:

  1. St. Martinus – Niel bij As
  2. St. Sebastiaan – St. Huibrechts-Lille
  3. St. Catharina – Beek
  4. St. Laurentius – Bocholt
  5. St. Joris – Kaullile

Uitslagen

Voor Sint Salvius waren een aantal prijzen weggelegd op het OLS 2012 te Ellikom te weten:

  • 4e prijs Beste houding optocht nieuwe exercitie gewapend
  • 1e prijs Mooiste geheel nieuwe exercitie gewapend
  • 2e prijs Beste bielemangroep
  • 6e prijs Solistenwedstrijden 5e-divisie slagwerk (Marco Lebens)
  • 8e prijs Solistenwedstrijden 5e-divisie slagwerk (Patrick Timmers)
  • 5e prijs Solistenwedstrijden jeugddivisie blaasinstrumenten (Erik Hermans)

Volledige uitslagenlijst

ONDERDELEN OMSCHRIJVINGPLAATSOPTOCHTNUMMERVereniging
Beste houding optocht oude exercitie
1e pr.101St. Sebastianus Klimmen
2e pr.42St. Sebastianus Eys
3e pr. nl.92St. Maternus Wijlre
4e pr. nl.91St. Hubertus Ubachsberg
5e pr. nl.119St. Sebastianus Mheer
6e pr. nl.2St. Lambertus Oirsbeek
Beste houding optocht nieuwe exercitie gewapend
1e pr.31St. Urbanus Montfort
2e pr. nl.133St. Joseph Buchten
3e pr. nl.14St. Joris Wessem
4e pr. nl.118St. Salvius Limbricht
5e pr. nl.44St. Sebastianus Herkenbosch
6e pr. nl.55St. Willibrordus Obbicht
Beste houding optocht nieuwe exercitie ongewapend
1e pr.126St. Sebastianus Neer
2e pr.153St. Petrus Roggel
3e pr.122St. Martinus Horn
4e pr.1St. Urbanus Maasniel
5e pr.57St. Agatha Haelen
6e pr.37St. Jan Grubbenvorst
Beste houding optocht Belgische exercitie
1e pr. nl.26St. Amandus Opglabbeek
2e pr. nl.21St. Martinus Dilsen
Beste houding optocht gildenexercitie
1e pr.147Bussen Schutten Neer
2e pr.80St. Sebastiaan Grote Brogel
3e pr. nl.74St. Urbanus Belfeld
4e pr. nl.72St. Aldegundis Buggenum
Mooiste geheel oude exercitie
1e pr.108St. Gertrudis Amstenrade
2e pr.101St. Sebastianus Klimmen
3e pr.91St. Hubertus Ubachsberg
4e pr.42St. Sebastianus Eys
5e pr. nl.43St. Sebastianus Margraten
6e pr. nl.13St. Joseph Vijlen
Mooiste geheel nieuwe exercitie gewapend
1e pr.118St. Salvius Limbricht
2e pr.14St. Joris Wessem
3e pr.133St. Joseph Buchten
4e pr. nl.124St. Job Leuken-Weert
5e pr. nl.31St. Urbanus Montfort
6e pr.115St. Willibrordus Meijel
7e pr.44St. Sebastianus Herkenbosch
Mooiste geheel nieuwe exercitie ongewapend
1e pr.37St. Jan Grubbenvorst
2e pr.52Prins Hendrik St. Odiliënberg
3e pr.60St. Sebastianus Heel
4e pr.153St. Petrus Roggel
5e pr.57St. Agatha Haelen
6e pr.126St. Sebastianus Neer
Mooiste geheel Belgische exercitie
1e pr. nl.88St. Mon & St. Gondulphus 2 Maasmechelen
2e pr. nl.5St. Elisabeth Stokkem
Mooiste geheel gildenexercitie
1e pr.147Bussen Schutten Neer
2e pr.59St. Lambertus Helden
3e pr.50St. Sebastiaan St. Huibrechts-Lille
4e pr.80St. Sebastiaan Grote Brogel
5e pr.74St. Urbanus Belfeld
Mooiste kleding oude exercitie
1e pr.71HH. Marcellinus & Petrus Geleen
2e pr.43St. Sebastianus Margraten
3e pr. nl.42St. Sebastianus Eys
4e pr. nl.91St. Hubertus Ubachsberg
5e pr. nl.108St. Gertrudis Amstenrade
Mooiste kleding nieuwe exercitie gewapend
1e pr.31St. Urbanus Montfort
2e pr. nl.100St. Nicolaas Meijel
3e pr. nl.128Wilhelmina Hingen
4e pr. nl.115St. Willibrordus Meijel
5e pr. nl.124St. Job Leuken-Weert
6e pr.133St. Joseph Buchten
7e pr.14St. Joris Wessem
Mooiste kleding nieuwe exercitie ongewapend
1e pr.126St. Sebastianus Neer
2e pr.1St. Urbanus Maasniel
3e pr.60St. Sebastianus Heel
4e pr. nl.90St. Martinus Maasbree
5e pr. nl.9St. Hubertus Kessel
6e pr.37St. Jan Grubbenvorst
Mooiste kleding Belgische exercitie
1e pr.61St. Servatius Raam
2e pr.20St. Hubertus Manestraat
Mooiste kleding gildenexercitie
1e pr.147Bussen Schutten Neer
2e pr.34Het Nachtwacht gilde Berg &Terblijt
3e pr. nl.50St. Sebastiaan St. Huibrechts-Lille
4e pr. nl.143St. Dionysius Opoeteren
Beste defilé oude exercitie
1e pr. nl.101St. Sebastianus Klimmen
2e pr. nl.108St. Gertrudis Amstenrade
3e pr.119St. Sebastianus Mheer
4e pr.77St. Mauritius Strucht
5e pr.92St. MaternusWijlre
6e pr. nl.99St. Johannes & St. Clemens Merkelbeek
Beste defilé nieuwe exercitie gewapend
1e pr. nl.133St. Joseph Buchten
2e pr. nl.128Wilhelmina Hingen
3e pr.146Het Heilig Kruis Grevenbicht
4e pr. nl.55St. Willibrordus Obbicht
5e pr. nl.54St. Lambertus Broeksittard
6e pr.14St. Joris Wessem
7e pr. nl.44St. Sebastianus Herkenbosch
Beste defilé nieuwe exercitie ongewapend
1e pr.126St. Sebastianus Neer
2e pr.136St. Sebastianus Laar-Weert
3e pr.60St. Sebastianus Heel
4e pr.24St. SebastianusEll
5e pr.1St. Urbanus Maasniel
6e pr.63St. Jacobus Hunsel
Beste defilé Belgische exercitie
1e pr.97St. Martinus Grootbeersel
2e pr.61St. Servatius Raam
Beste defilegildenexercitie
1e pr.147Bussen Schutten Neer
2e pr. nl.143St. Dionysius Opoeteren
3e pr. nl.50St. Sebastiaan St. Huibrechts-Lille
4e pr.74St. Urbanus Belfeld
Beste commandant oude exercitie
1e pr.91St. Hubertus Ubachsberg
2e pr. nl.108St. Gertrudis Amstenrade
3e pr. nl.119St. Sebastianus Mheer
4e pr.13St. Joseph Vijlen
Beste commandant nieuwe exercitie gewapend
1e pr.14St. Joris Wessem
2e pr.133St. Joseph Buchten
3e pr. nl.55St. Willibrordus Obbicht
4e pr. nl.49St. Petrus & St. Paulus Susteren
5e pr.44St. Sebastianus Herkenbosch
Beste commandant nieuwe exercitie ongewapend
1e pr.126St. Sebastianus Neer
2e pr.63St. Jacobus Hunsel
3e pr.52Prins Hendrik St. Odiliënberg
4e pr.60St. Sebastianus Heel
Beste commandant Belgische exercitie
1e pr.61St. Servatius Raam
Beste commandant gildenexercitie
1e pr. nl.50St. Sebastiaan St. Huibrechts-Lille
2e pr. nl.147Bussen Schutten Neer
Beste vaandeldrager oude exercitie
1e pr.91St. Hubertus Ubachsberg
2e pr.108St. Gertrudis Amstenrade
3e pr.42St. Sebastianus Eys
4e pr.11St. Sebastianus Voerendaal
Beste vaandeldrager nieuwe exercitie gewapend
1e pr. nl.44St. Sebastianus Herkenbosch
2e pr. nl.115St. Willibrordus Meijel
3e pr.128Wilhelmina Hingen
4e pr. nl.31St. Urbanus Montfort
5e pr. nl.133St. Joseph Buchten
Beste vaandeldrager nieuwe exercitie ongewapend
1e pr.104St. Michaël Brachterbeek
2e pr.60St. Sebastianus Heel
3e pr.130Ons Genoegen Siebengewald
4e pr.153St. Petrus Roggel
Beste vaandeldrager Belgische exercitie
1e pr.20St. Hubertus Manestraat
2e pr. nl.88St. Mon & St. Gondulphus 2 Maasmechelen
Beste vaandeldrager gildenexercitie
1e pr.147Bussen Schutten Neer
2e pr.23St. Sebastiaan Dorne
3e pr. nl.152St. Jozef-gilde Lommel
Beste standaardruiter
1e pr. nl.59St. Lambertus Helden
2e pr. nl.147Bussen Schutten Neer
Beste bordjesdrager oude exercitie
1e pr.99St. Johannes & St. Clemens Merkelbeek
2e pr.119St. Sebastianus Mheer
3e pr.42St. Sebastianus Eys
4e pr.108St. Gertrudis Amstenrade
5e pr.81St. Sebastianus Mechelen
6e pr.120St. Anna Merum
Beste bordjesdrager nieuwe exercitie gewapend
1e pr.128Wilhelmina Hingen
2e pr.96St. Martinus Holtum
3e pr. nl.31St. Urbanus Montfort
4e pr. nl.54St. Lambertus Broeksittard
5e pr. nl.133St. Joseph Buchten
6e pr. nl.64St. BrigidaNoorbeek
7e pr. nl.100St. Nicolaas Meijel
Beste bordjesdrager nieuwe exercitie ongewapend
1e pr.60St. Sebastianus Heel
2e pr.140St. Severinus Grathem
3e pr.104St. Michaël Brachterbeek
4e pr.127St. LeonardusPanningen-Egchel
5e pr.117St. Martinus Linne
6e pr.9St. Hubertus Kessel
Beste bordjesdrager Belgische exercitie
1e pr.61St. Servatius Raam
2e pr.26St. Amandus Opglabbeek
Beste bordjesdrager gildenexercitie
1e pr.147Bussen Schutten Neer
2e pr.143St. Dionysius Opoeteren
3e pr.138St. Sebastianus Beegden
4e pr.25St. Michaël Thorn
5e pr.105St. Sebastianus Sevenum
Mooiste koningspaar oude exercitie
1e pr.99St. Johannes & St. Clemens Merkelbeek
2e pr.71HH. Marcellinus & Petrus Geleen
3e pr. nl.46St. Catharina Stramproy
4e pr. nl.101St. Sebastianus Klimmen
Mooiste koningspaar nieuwe exercitie
1e pr.134St. Antonius Slek-Echt
2e pr.128Wilhelmina Hingen
3e pr.104St. Michaël Brachterbeek
4e pr.117St. Martinus Linne
5e pr.133St. Joseph Buchten
6e pr.112St. Martinus Born
7e pr.126St. Sebastianus Neer
8e pr.54St. Lambertus Broeksittard
Mooiste koningspaar Belgische exercitie
1e pr.61St. Servatius Raam
Mooiste koningspaar gildenexercitie
1e pr.147Bussen Schutten Neer
2e pr.138St. Sebastianus Beegden
3e pr.59St. Lambertus Helden
Mooiste koningspaar in jacket
1e pr.43St. Sebastianus Margraten
2e pr.119St. Sebastianus Mheer
Mooiste keizerspaar in uniform
1e pr.122St. Martinus Horn
2e pr.135St. Gregorius de Grote Brunssum
3e pr.110St. Oda Boshoven
Mooiste keizerspaar in gildekleding
1e pr.94St. Laurentius Bocholt
Mooiste keizerpaar in jacket
1e pr.119St. Sebastianus Mheer
Mooiste koning in uniform
1e pr.10St. Michaël Doenrade
2e pr.145Stadsschutterij St. Rosa Sittard
Mooiste koningin oude exercitie
1e pr.43St. Sebastianus Margraten
2e pr.71HH. Marcellinus& Petrus Geleen
3e pr.51St. Laurentius Spaubeek
4e pr. nl.91St. Hubertus Ubachsberg
Mooiste koningin nieuwe exercitie
1e pr.114St. Andreas Melick
2e pr. nl.134St. Antonius Slek-Echt
3e pr. nl.70St. Sebastiaan Schimmert
4e pr. nl.126St. Sebastianus Neer
5e pr. nl.112St. Martinus Born
6e pr.14St. Joris Wessem
7e pr.17St. Stephanus Dieteren
8e pr. nl.127St. Leonardus Panningen-Egchel
Mooiste koningin Belgische exercitie
1e pr.61St. Servatius Raam
Mooiste koningin gildenexercitie
1e pr.72St. Aldegundis Buggenum
2e pr.138St. Sebastianus Beegden
3e pr. nl.25St. Michaël Thorn
Mooiste keizer in uniform
1e pr.71HH. Marcellinus & Petrus Geleen
Mooiste keizerin
1e pr.94St. Laurentius Bocholt
2e pr.72St. Aldegundis Buggenum
3e pr.19St. Nicolaas Susteren
Modelste generaal
1e pr.91St. Hubertus Ubachsberg
2e pr.48St. Sebastianus Heerlen
Mooist geklede generaal
1e pr.54St. Lambertus Broeksittard
2e pr.14St. Joris Wessem
Beste bielemangroep
1e pr.146Het Heilig Kruis Grevenbicht
2e pr.118St. Salvius Limbricht
3e pr. nl.91St. Hubertus Ubachsberg
Beste sappeursgroep
1e pr.2St. Lambertus Oirsbeek
2e pr.84St. Lucia Horst
Beste marketentstergroep oude exercitie
1e pr.99St. Johannes & St. Clemens Merkelbeek
2e pr.42St. Sebastianus Eys
3e pr.51St. Laurentius Spaubeek
Beste marketentstergroep nieuwe exercitie
1e pr.110St. Oda Boshoven
2e pr. nl.68St. Hubertus Beringe
3e pr. nl.115St. Willibrordus Meijel
4e pr.55St. Willibrordus Obbicht
Beste marketentstergroep gildenexercitie
1e pr.138St. Sebastianus Beegden
2e pr.94St. Laurentius Bocholt
3e pr. nl.65St. Catharina Beek
Beste soetelaarstersgroep
1e pr.86St. George Simpelveld
Vendelzwaaien in groep senioren
1e pr.74St. Urbanus Belfeld
2e pr.147Bussen Schutten Neer
Individueel vendelen klasse B
1e pr.147Bussen Schutten Neer
Individueel vendelen klasse C
1e pr.74St. Urbanus Belfeld
Individueel vendelen klasse jeugd
1e pr.46St. Catharina Stramproy
2e pr.74St. Urbanus Belfeld
Individueel vendelen vaandelklasse
1e pr.46St. Catharina Stramproy
Oude exercitie
1e pr.119St. SebastianusMheer
2e pr.18St. Paulus Epen
3e pr.91St. Hubertus Ubachsberg
4e pr.11St. Sebastianus Voerendaal
5e pr.2St. Lambertus Oirsbeek
Beste commandant oude exercitie
1e pr.18St. Paulus Epen
2e pr.2St. Lambertus Oirsbeek
3e pr.11St. Sebastianus Voerendaal
Beste linkerguide
1e pr. nl.18St. Paulus Epen
2e pr. nl.119St. Sebastianus Mheer
3e pr. nl.11St. Sebastianus Voerendaal
Beste rechterguide
1e pr.2St. Lambertus Oirsbeek
2e pr.119St. Sebastianus Mheer
3e pr.51St. Laurentius Spaubeek
Nieuwe exercitie
1e pr.14St. Joris Wessem
2e pr.115St. Willibrordus Meijel
3e pr.114St. Andreas Melick
4e pr.126St. Sebastianus Neer
5e pr.31St. Urbanus Montfort
Beste commandant nieuwe exercitie
1e pr.114St. Andreas Melick
2e pr.14St. Joris Wessem
3e pr.134St. Antonius Slek-Echt
Marswedstrijden 1e-divisie, sectie A
1e pr.50St. Sebastiaan St. Huibrechts-Lille
Marswedstrijden 1e-divisie, sectie B
1e pr.136St. Sebastianus Laar-Weert
2e pr.91St. Hubertus Ubachsberg
Marswedstrijden 1e-divisie, sectie C
1e pr.49St. Petrus & St. Paulus Susteren
Marswedstrijden 2e-divisie, sectie A
1e pr.144St. Joseph Stein
Marswedstrijden 2e-divisie, sectie B
1e pr.92St. Maternus Wijlre
2e pr.2St. Lambertus Oirsbeek
Marswedstrijden 3e-divisie, sectie A
1e pr.99St. Johannes & St. Clemens Merkelbeek
Marswedstrijden 3e-divisie, sectie B
1e pr.13St. Joseph Vijlen
2e pr.11St. Sebastianus Voerendaal
Marswedstrijden 3e-divisie, sectie C
1e pr.55St. Willibrordus Obbicht
Marswedstrijden 4e-divisie, sectie A
1e pr.36St. Jan Baexem
2e pr.104St. Michaël Brachterbeek
Marswedstrijden 4e-divisie, sectie B
1e pr.18St. Paulus Epen
2e pr.14St. Joris Wessem
Marswedstrijden 4e-divisie, sectie C
1e pr.116St. Cornelius Swartbroek
Beste tamboer-majoor 1e-divisie
1e pr.81St. Sebastianus Mechelen
2e pr.108St. Gertrudis Amstenrade
3e pr.140St. Severinus Grathem
Beste tamboer-majoor 2e-divisie
1e pr.112St. Martinus Born
2e pr.60St. Sebastianus Heel
3e pr.51St. Laurentius Spaubeek
Beste tamboer-majoor 3e-divisie
1e pr.1St. Urbanus Maasniel
2e pr. nl.55St. Willibrordus Obbicht
3e pr. nl.11St. Sebastianus Voerendaal
4e pr.44St. Sebastianus Herkenbosch
Beste tamboer-majoor 4e-divisie
1e pr.128Wilhelmina Hingen
2e pr.14St. Joris Wessem
3e pr.104St. Michaël Brachterbeek
4e pr.110St. Oda Boshoven
Solistenwedstrijden 1-divisie slagwerk
1e pr.71HH. Marcellinus& Petrus Geleen
2e pr.112St. Martinus Born
Solistenwedstrijden 1e-divisie blaasinstrumenten
1e pr.49St. Petrus & St. Paulus Susteren
Solistenwedstrijden 2e-divisie slagwerk
1e pr.112St. Martinus Born
Solistenwedstrijden 2e-divisie blaasinstrumenten
1e pr.44St. Sebastianus Herkenbosch
Solistenwedstrijden 3e-divisie slagwerk
1e pr.10St. Michaël Doenrade
2e pr.13St. Joseph Vijlen
3e pr.128Wilhelmina Hingen
Solistenwedstrijden 3e-divisie blaaswedstrijden
1e pr.9St. Hubertus Kessel
Solistenwedstrijden 4e-divisie slagwerk
1e pr.13St. Joseph Vijlen
2e pr.56St. Joris St. Joost
3e pr.106St. Sebastianus Puth
4e pr.71HH. Marcellinus& Petrus Geleen
Solistenwedstrijden 4e-divisie blaasinstrumenten
1e pr.49St. Petrus & St. Paulus Susteren
2e pr.91St. Hubertus Ubachsberg
Solistenwedstrijden 5e-divisie slagwerk
1e pr.151t Zandakker Gilde St. Jan Venray
2e pr.11St. Sebastianus Voerendaal
3e pr.128Wilhelmina Hingen
4e pr.13St. Joseph Vijlen
5e pr.153St. Petrus Roggel
6e pr.118St. Salvius Limbricht
7e pr.153St. Petrus Roggel
8e pr. nl.118St. Salvius Limbricht
9e pr. nl.3St. Jan Nieuwstadt
10e pr. nl.122St. Martinus Horn
Solistenwedstrijden 5e-divisie blaaswedstrijden
1e pr.124St. Job Leuken-Weert
2e pr.124St. Job Leuken-Weert
3e pr.71HH. Marcellinus& Petrus Geleen
4e pr. nl.128Wilhelmina Hingen
Solistenwedstrijden jeugd-divisie slagwerk
1e pr.151t Zandakker Gilde St. Jan Venray
2e pr.7St. Martinus St. Martensvoeren
3e pr. nl.13St. Joseph Vijlen
4e pr. nl.77St. Mauritius Strucht
5e pr.7St. Martinus St. Martensvoeren
6e pr.104St. Michaël Brachterbeek
7e pr.99St. Johannes & St. Clemens Merkelbeek
8e pr. nl.35St. Martinus Houthem-St. Gerlach
9e pr. nl.153St. Petrus Roggel
10e pr.151t Zandakker Gilde St. Jan Venray
Solistenwedstrijden jeugd-divisie blaasinstrumenten
1e pr.14St. Joris Wessem
2e pr.3St. Jan Nieuwstadt
3e pr.91St. Hubertus Ubachsberg
4e pr.56St. Joris St. Joost
5e pr.118St. Salvius Limbricht